Obecny czas, czas pandemii, upadających, dużych i małych biznesów skłania nas do szukania recept na tworzenie bezpiecznej działalności. Dlatego też dzisiaj powracamy do wywiadów z dr Ireną Eris, właścicielkę firmy kosmetycznej, które przeprowadził z nią Łukasz Smolarski w ramach cyklu Bussines Misja.
Od Ireny Eris dowiadujemy się, że stawia na pracę zespołową, że grupa idąca wspólnie w jednym kierunku daje napęd. Praca, którą się lubi wyzwala pasję i stymuluje kreatywność.
Potrzeba wytyczania celów, spojrzenie na potrzeby klienta z jego punktu widzenia rozwija intuicję, wiedzę dokąd dążymy i jaki produkt chcemy stworzyć.
Irena Eris wyznaje filozofię wspólnych wartości. Spogląda zarówno na biznes jak i na sferę życia prywatnego w sposób holistyczny.
Dobre prowadzenie biznesu związane jest z obserwacją trendów, śledzeniu tego co się dzieje w danej branży, wyciąganie wniosków i podejmowanie kontrolowanego ryzyka.
Biznes to ciężka praca i odpowiedzialność, to duża doza cierpliwości. Nie zniechęcanie się i odwaga w podejmowaniu decyzji. A budowanie marki i osiąganie sukcesu jest procesem nieskończonym.
Irena Eris mówi nie tylko o pracy, która jest jej pasją, którą kocha, lubi i rozumie, bo w tym tkwi holistyczne piękno. Mówi o konieczności zachowania równowagi życiowej, unikania wypalenia. Odpoczynek to jeden z ważnych elementów zadbania pomagający pracować w sposób zaangażowany.
Wybór dziedziny działania biznesowego powinien zależeć od zafascynowania, od wyboru miejsca gdzie się chce być, co chce się robić. Praca bez pasji to praca najcięższa przed czym ona przestrzega.
Irena Eris postrzega biznes jako obszar w którym komunikacja jest priorytetem, wszyscy pracownicy muszą wiedzieć co mają robić. Muszą też czuć się odpowiedzialni oraz świadomi tego, że mogą też popełniać błędy. Taka droga wyzwala ludzką innowacyjność. Prowadzi do sukcesu.
Ogromnym sukcesem marki kosmetyków Ireny Eris było zaproszenie jej do członkowstwa Comite’ Colbert, aplikacja nie jest możliwa, organizacji skupiającej 75 luksusowych marek takich jak np. Guerlain czy Dior. Członkiem zostaje się tylko w wyniku jednogłośnego głosowania.
Źródło: Biznes Misja
Zdjęcie: Biznes Misja