Na naszej kanapie Marcin Ruta, odpowiedzialny za współorganizację szkoleń fundacji EduGate. Pytanie? Jak zmieniła się specyfika jego pracy i czy można efektywnie przekazać wiedzę wyłącznie poprzez kontakt internetowy?
Narzędzia i umiejętności
Rozwój technologii niewątpliwie wpływa na formę i poziom przekazywania wiedzy. Internet to dziś nie tylko elektroniczna encyklopedia, a metafora spotkań, komunikacji i w końcu sali szkoleniowej. Przy tego rodzaju forum dyskusyjnym nie mamy okazji bezpośrednio spotkać i poznać naszego odbiorcy, dlatego komunikacja staje się utrudniona. Zatem jak dotrzeć do słuchacza?
Charyzma, czy można się jej nauczyć?
Szukając odpowiedzi na to, w jaki sposób zaciekawić odbiorcę webianaru nasuwają się dwie odpowiedzi. Albo umiejętnościami, albo charyzmą. Niewątpliwie najlepsze efekty przynosi połączenie obu wartości. Co jednak, jeżeli posiadamy wiedzę, lecz nie czujemy się komfortowo przed kamerą, lub odwrotnie? Działamy w pojedynkę! Bez względu na to, który sposób zaprezentowania siebie wybierzesz, warto pamiętać, że w internecie nic nie ginie i jesteś nieustannie odpowiedzialny za to jak Cię widzą, oraz to, czym się dzielisz.
Powiedz TAK wyzwaniom
Gdy technologia wciąż spędza Ci sen z powiek, postaw na siebie. Wyróżnić możesz się za pomocą na przykład dobrze przygotowanych prezentacji i estetycznych materiałów video, ale również symulacją swojego głosu. Obecna sytuacja zmusza nas do ograniczenia przestrzeni, nie pozwól jednak, aby ograniczała Twój rozwój. Pokaż, że jesteś elastyczny i nie daj się zabetonować!